У ситуації, коли люди працюють на одному просторі з машинами й механізмами, завжди присутня певна частка небезпеки. Разом з тим зараз є великий вибір різноманітних систем, які допомагають знизити ризик нещасних випадків. Всі вони розроблені з метою підвищення безпеки, хоча мають різні принципи роботи, завдання і форму. Спектр таких систем: від візуальних та електронних до камер кругового огляду для операторів навантажувачів.

СИСТЕМИ ВІЗУАЛЬНОГО ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Розгляньмо інноваційні системи візуального попередження: як саме вони працюють? Світловий сигнал або попереджувальний знак, що проєктується на поверхню підлоги перед рухомим транспортним засобом, дає пішоходу кілька дорогоцінних секунд, щоб підготуватися до наближення машини. В результаті вони можуть залишитися стояти на місці або відійти з траєкторії її руху. Таким чином, пішохід одержує попередження про небезпеку ще до безпосереднього її виникнення. Це значно знижує ризик отримання травм, особливо в місцях, де простір обмежений.

Ще одна перевага таких систем: можна проаналізувати ефективність оснащення ними як однієї машини, так і цілого парку техніки. Це технічно нескладні пристрої, при цьому досить надійні при щоденній експлуатації й майже не потребують обслуговування. До того ж вони прості у використанні й не є «ізольованою системою»: їх можна встановлювати на машини по черзі в тому режимі, який найбільш підходить експлуатаційної організації.

У комплекті попереджувального сигналу Linde BlueSpot є два потужних, але не сліпучим світлодіодних джерела світла, що встановлюються на даху кабіни.

Візуальний сигнал Linde BlueSpot проєктує на підлогу яскрава пляма синього світла.

Безпечне маневрування: візуальний сигнал Linde TruckSpot встановлює нові стандарти безпеки при русі в складських алеях і на їх перетинах. Ця інноваційна система підвищує ефективність перевіреної часом технології BlueSpot шляхом додавання проєкції яскравого застережливого символу шириною 1,25 м на підлозі в чотирьох метрах позаду машини.

Візуальний сигнал Linde TruckSpot проєктує на підлогу яскравий застережливий сигнал.

ПІДВИЩЕННЯ ОГЛЯДУ РОБОЧОЇ ЗОНИ ЗАВДЯКИ ІННОВАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ ВІДЕОКАМЕР
Вкрай важливо, щоб техніка була помітна, а оператор машини мав машини хороший огляд: так він зможе вчасно розпізнати небезпеку й уникнути її. Тепер з’явилася можливість отримати 360-градусний огляд робочої зони.

Система Surround View від компанії Linde Material Handling, дозволяє повністю виключити «сліпі зони». Зображення з чотирьох камер, розташованих по всім сторонам машини, транслюється на екран, на якому одночасно зображає вид спереду, ззаду, і з обох бічних сторін машини.

Система кругового озора Surround View.

«Високий рівень безпеки – це та висока продуктивність, оскільки оператор може виконувати роботу з більшою ефективністю, швидкістю й ергономічністю. Наприклад, при складуванні товару, він може бачити, що відбувається перед вилами, хоча вантаж, як правило, закриває йому огляд цієї зони »,

Великою перевагою даної системи є те, що зображення з камер показуються на екрані окремо. Якщо пішохід потрапляє відразу на дві камери, то він буде показаний одночасно на двох зображеннях.

ВІРА В ТЕХНОЛОГІЇ
Нові технології та розробки у сфері електроніки дозволяють створювати такі системи, які не просто попереджають про небезпеку, але і втручаються в управління для запобігання аварій. Наприклад, система Linde Safety Pilot визначає безпечну висоту підйому і точну вагу вантажу, який можна підняти, не наражаючись на небезпеку. Іншими словами, тепер ці параметри не є результатом потенційно помилкових обчислень оператора. Вони підтверджуються комп’ютером, що підіймає безпеку роботи на складі на новий рівень.

Система Linde Safety Pilot.